Verkoop & Informatie

038 - 376 2954

Openingstijden:

maandag: 13:30 - 18:00
dinsdag: 09:30 - 18:00
woensdag: 09:30 - 18:00
donderdag: 09:30 - 18:00
vrijdag: 09:30 - 18:00
 : 19:00 - 21:00
zaterdag: 09:00 - 17:00
info@oostendorp-muziek.nl
Beoordelingen over oostendorp-muziek.nl
 
 
 
 
 

Frankfurter Musikmesse 2010

vrijdag 02 april 2010 16:19

Ook dit jaar is er weer een delegatie van Muziekcentrum Oostendorp afgereisd naar Frankfurt om de nieuwste ontwikkelingen op muziekgebied voor u te volgen.

We hebben een aantal interessante instrumenten voor u op een rij gezet:

Yamaha P95 stagepiano
De opvolger van de zeer populaire P85 is op de markt. De P95 is het nieuwe instapmodel in de Yamaha digitale stagepianolijn. In tegenstelling tot zijn kleine broer NP30 beschikt de P95 over een 'hammer graded', gewogen klavier, dat het gevoel van een echter piano benadert. Yamaha heeft de P85 op verschillende punten verbeterd. De grotere speakers klinken veel voller dan de speakers uit zijn voorganger. Daarnaast heeft Yamaha een aantal aanvullende klanken vervangen door een nieuwe jazz-orgel klank en een koorklank. De P95 koppelt alle kwaliteiten die u zoekt in een starterspiano aan een zeer scherpe prijs. We verwachten dat de P95 in juni in de winkel zal staan.

 

Yamaha Arius YDP-181
De Arius-serie van Yamaha is uitgebreid met de YDP-181. Deze digitale piano heeft diverse opties aan boord die eerst alleen in de CLP-serie te vinden waren. Een belangrijke toevoeging is het 'damper-resonatie' effect, dat de de snaarresonantie van een echte piano benadert. Damper resonantie geeft de klank veel meer diepte en brengt de piano werkelijk tot leven. De AWM-sample is nu opgebouwd uit 3 lagen, zodat er een meer natuurgetrouwe dynamiek mogelijk is. Dat betekent dat u nog dynamischer kunt spelen op de YDP: wanneer u harder of zachter speelt verandert niet alleen het volume, maar ook de klankkleur. Verder is de nieuwe YDP voorzien van een USB aansluiting die het mogelijk maakt om uw eigen songs op te slaan en af te spelen. De YDP serie is weer een stuk volwassener geworden!


Yamaha Arius YDP-V240
Een opvallende uitbreiding van de Arius-serie is de YDP-V240. Deze piano vertoont gelijkenissen met de bekende CVP-serie. Dit instrument heeft niet alleen een uitstekende pianoklank aan boord, maar bevat tevens een groot aantal keyboard functies en 492 klanken zoals u die aantreft in de populaire DGX-serie. U kunt niet alleen piano spelen maar tevens gebruik maken van 160 styles en een groot aantal songs van de bewezen Yamaha kwaliteit. Het instrument bevat akoestische, zeer expressieve Natural!, Live!, Cool! en Sweet! klanken. Daarnaat bevat de YDP-V240 een eigen digitale effect processor. Een USB aansluiting maakt het instrument af en zorgt ervoor dat u ook bijvoorbeeld MIDI bestanden kunt afspelen.

 

 

 

PSRE423Yamaha PSR-E423 en Piaggero serie
Ook de Yamaha PSR-E413, het topmodel uit de instapserie PSR-E, heeft een opvolger gekregen. En dat was geen gemakkelijke taak, want de PSR-E413 was het beste keyboard in zijn klasse en de eerste keus van muziekscholen en leraren. De evolutie van de PSR-E413 gaat verder dan een nieuwe 'paint job'. Zo is bijvoorbeeld het aantal klanken is van 116 naar 183 gestegen en zijn er diverse nieuwe styles toegevoegd. Onze keyboardexpert Martijn Snoek stelt daarnaast vast dat het keyboard een stuk voller klinkt dan zijn voorganger.
Yamaha NP-V60Naast de nieuwe PSR-E423 introduceerde Yamaha de Piaggero serie. Een combinatie van een keyboard met pianotoetsen in een compacte behuizing. Ze worden geleverd in twee smaken: de NP-V60 en de NP-V80. Beide instrumenten hebben een soft-touch klavier met 76 toetsen (bekend uit de Yamaha NP30). De NP-V80 is de grote broer van van de NP-V60 en heeft een groter aantal klanken aan boord. Piagero

DGX640C

Yamaha DGX-640
Een ander populair instrument dat een upgrade heeft gekregen, is de Yamaha DGX-630. De DGX-630 is zo populair omdat het een goedkope oplossing is voor mensen die een piano klavier in hun keyboard willen. Het instrument is met een prijskaartje onder de 850 euro goedkoper dan concurrerende modellen, maar biedt wel de bekende Yamaha kwaliteit. De upgrade naar DGX-640 zit hem onder andere in een nog betere pianosample (een zogenaamde Live! klank), waardoor dit instrument ook geschikt is als goedkope digitale piano. De P95 biedt meer pianorealisme, maar de DGX-640 wint het in functionaliteit en speakersysteem. De DGX-640 is straks ook leverbaar in kersen- en walnootuitvoering. (Leverbaar ± juni 2010, nettoprijs € 849,-)

Nord pianoClavia Nord Piano
De instrumentlijn van Clavia is aangevuld met de nieuwe Nord Piano. Voor iedereen die de Hammondklanken of synthesizermodule uit de Nord Stage niet nodig heeft, is er nu een krachtige stage piano die gebruik maakt van de befaamde Nord piano library. Dat betekent dat u gebruik kunt maken van alle prachtige Nord samples en dat u de klanken van uw keuze kunt inladen. Om het realisme nog sterker te verbeteren, maakt de piano gebruik van 'string Resonance', of snaarresonantie in goed Nederlands Dit effect treedt op wanneer niet gedempte snaren gaan trillen op hun eigen frequenties wanneer andere snaren worden bespeeld. Het resultaat is een enorm gevoel van diepte in de klank.
Om het geluid af te maken heeft u de keuze uit een aantal effecten als phaser, flanger en chorus. Een ware concurrent voor grote merken als Yamaha en Roland!

Roland: nieuwe digitale piano's en synthesizers
Ook Roland heeft ons op de Messe verblijd met een aantal nieuwe instrumenten. Zo troffen we er onder andere de Roland LX-10F aan. Deze piano is een evolutie van de LX-10. De piano is voorzien van dezelfde Super Natural techniek zoals die in de nieuwe HP serie is gebruikt. Het instrument is afgewerkt in een prachtige 'upright' pianokast. De LX10F is voorzien van een heerlijk spelend PHA III klavier, voorzien van een ivory feel en escapement voor maximaal realisme. Een geavanceerd luidsprekersysteem met 6 speakers zorgt voor een warm geluid, zoals we dat van Roland gewend zijn.


Met de zeer betaalbare Lucina AX-09 en GAIA SH-01 synthesizers richt Roland zich op muzikanten die een no-nonsense synthesizer willen met een vette sound. De GAIA laat je lekker spelen met schuiven om in realtime verschillende parameters te veranderen. Al spelend op de GAIA wordt je bevangen door een sterk retro gevoel. Dit is weer zo'n heerlijke synthesizer waarbij je niet uren hoeft te studeren op de handleiding, maar die zich op een intiutieve wijze laat bedienen. De GAIA staat garant voor veel plezier en nostalgische gevoelens voor weinig geld!


De Lucina is bedoeld als podium instrument. In de lijn van de 'gitaar-synth' AX-Synth moet deze synthesizer toetsenisten de mogelijkheid bieden om samen met de frontmannen en vrouwen van de band voor op het podium te staan. Bewegingsvrijheid wordt gegarandeerd door het compacte en lichte design. In dat kleine design heeft Roland wel een 128-stemmig polyfone klankbron gebouwd met 150 klanken van hoge kwaliteit. De functionaliteit is uitgebreid te noemen, met onder andere de mogelijkheid om audiobestanden af te spelen via een USB stick.

Natuurlijk was er nog veel meer op de Messe te vinden dat interessant voor u kan zijn. Er was veel meer nieuws dan we op deze pagina kunnen beschrijven. Heeft u instrumenten gezien die u bij ons nog niet bent tegengekomen? Informeer dan of en wanneer we kunnen leveren. Houdt voor het laatste nieuws over interessante instrumenten onze nieuwspagina in de gaten!

 

Oostendorp Nieuws

oostendorp-occasions